Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

  • zhora
  • bar
  • vlevo
  • velkazed
  • plechovky
  • boxy

Po dobu celostátní karantény zavřeno!

Milí přátelé,
nemá smysl živit se marnou nadějí, že se v brzké době stávající karanténa ukončí a už vůbec ne, že se náš život brzy vrátí k normálu. Vývoj událostí směřuje zřejmě úplně někam jinam a zmatečné jednání vládních představitelů svědčí o tom, že dlouho nebudeme vědět kam.
Z obavy dalších bleskových půlnočních zákazů a o zdraví našeho týmu proto zůstávají obě provozovny až do odvolání zavřené.
Prosíme pečujte o své blízké, buďte ohleduplní a dodržujte pravidla pohybu na veřejnosti a uvidíme, co bude.
Přejeme Vám pevné zdraví a pevné nervy!
tým sicily a K&R Palmovka
💪😷✌️
#zustandoma #budohleduplny #pomahejpotrebnym #nezblbni


Do it by yourself!

Od samého počátku jsme přesvědčeni, že hromadíme zbytečně nesmírné množství odpadu a velmi často tak činíme bez rozmyslu. Proto od otevření kavárny vyhledáváme okolo sebe předměty, které zdánlivě patří do koše, ale jejichž estetická funkce nebyla narozdíl od té funkční ještě úpln vyčerpána. Mohou to být vyřazené hrníčky, plechovky od kávy či prázdné pytle od kávových zrn, jutové pytle, vyřazené poškozené EUR palety nebo starý nábytek. Snažíme se hledat takové věci, které stačí s větší či menší mírou dodatečné práce upravit tak, aby se jim vdechl nový život a těšily dalši uživatele když už ne funkčně, tak alespoň esteticky.

Proto jsme se naučili vrtat hrnky diamantovým vrtákem, aby z nich mohly být krásné lampičky. Brousit, brousit a zase brousit a lakovat palety, aby se na nich dalo sedět, do nich ukládat víno, nebo na ně servírovat kávu. Skládat, sříhat a všelijak komponovat použité prázdné pytle, aby z nich mohly být lustry. Nebo vrtat plechovky od kávy, aby z nich bylo krásné bodové svítidlo. Každý měsíc takto vyrobíme aspoň jeden kousek, kterým chceme dokázat, že není třeba plýtvat a že se dá recyklovat vkusně a mile.